Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

 

 

Hayıt Bitkisi , Hayıtın Faydaları

  • Bitki çayları kullandığınız ilaçlarla etkileşime girip , ilaçlarınızın etkisini azaltıcı yada çoğaltıcı etki yapabilir bundan dolayı, Doktor kontrolünden geçmeden ve doktor tavsiyesi olmadan bitki çayı kullanmayınız . Unutmayınız ki ilaçlar da bitkilerden yapılmaktadır , bundan dolayı yanlış kullanılan veya aşırı dozda kullanılan bitki çaylarının ve bitkilerin de insan vücuduna zararları olur .

  • Sayfamızda bitki çaylarının faydaları anlatılmaktadır , ama kesinlikle sizlere kullanmanız konusunda öneri niteliğinde değildir . Kullanıp kullanmamak sizin inisiyatifiniz ve kararınızıdır . Sayfa olarak her hangi bir sorumluluk kabul etmemiz söz konusu değildir .

  • Çiftliğimizde Hayıt Bitkisi doğal olarak yetişmektedir . Talep etmeniz durumunda sizlere taze yada kurutulmuş olarak gönderim yapabilirim .

 

 

Hayıt Ve Hayıtın Faydaları

Doğal beslenme; ve bitkisel ürünlerle ilgilenmeyen bir kişi yoktur ki, hayıt tohumu ile ilgili bilgi sahibi olmasın… En azından hayıt tohumunun ismi, hepimiz tarafından bilinmektedir. Peki hayıt nedir? Hayıt, ılıman iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde yetiştirilen ağaç türlerinden bir tanesidir. Hayıt nerelerde bulunur derseniz; hayıt en çok Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Hayıtın ihtiyaç duyduğu gereksinimler arasında, bol güneş; ve kaliteli bir toprak, ilk sıraları paylaşmaktadır.

Güneş ışığının az olduğu yerlerde de kendisine yetişme ortamı bulabilen hayıt ağacının, meyve vermesi, güneş ışığını yeteri kadar almadığı durumlarda, söz konusu olamamaktadır. Hayıt ağacı, kış aylarında çiçek açmaktadır; ve hayıt ağacının çiçeklerinin renkleri, beyaz ve mor arasında değişik tonlarda olabilmektedir. Hayıt ağacının dört metreye varan boyu bulunmaktadır. Hayıt ağacının çiçeklerinin aromatik tadı, pek çok kişinin beğenisi ile karşılaşmakta; ve hayıt ağacının çiçekleri bu amaçla da toplanabilmektedir.

Hayıt Nasıl Kullanılır ?
Hayıtın kullanımı, pek çok farklı amaca hizmet edebilmektedir. Ve hayıt kullanımı, hayıt ağacının hemen hemen her yerinden yararlanılarak gerçekleştirilebilir. Şöyle ki: hayıt ağacının çiçeklerinin faydaları farklı; gövdesinin faydaları farklı; usaresinin faydaları ise daha farklıdır… Hayıt kullanımı; ve hayıtın faydaları hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz:

Hayıtın Faydaları Nelerdir ?

Hayıt ekstresinin faydalarından bahsetmek istersek: hayıt ekstresi, kadınlarda, östrojen hormonunun seviyesini dengede tutmaya yaramaktadır. Hayıt ekstresinin, östrojen hormonunu dengede tutması, östrojen hormonunun fazla olmasını engellemekte; ve doğal olarak da kanser hücrelerini beslemesini engellemektedir. Hayıt ekstresinin faydaları arasında, başta göğüs kanseri olmak üzere, rahim kanseri gibi, kadın hastalıklarını ilgilendiren kanser türlerinin önlenmesinden mutlaka söz etmek gerekmektedir.

Yapılan araştırmalar, hayıt bitkisinin, erkeklerin cinsel arzularını bastırdığını ortaya koymaktadır. Hayıt bitkisinin özünü çiğneyen rahiplerin, geçmiş dönemlerde, cinsel isteklerini bastırdıkları ortaya çıkmıştır. Bundan dolayıdır ki, erkekler, sağlıklı bir cinsel yaşam; ve çocuk sahibi olabilmek için, hayıt bitkisini kullanmaktan kaçınmalıdırlar.

 

Hayıt bitkisinin kullanımı, erkeklerin aksine, kadınlarda daha farklı bir etki göstermektedir. Hayıt bitkisinin kullanımı, çocuğu olmayan kadınların, doğurganlıklarını sınırlayan etkilerin ortadan kaldırılmasına destek olan bir etki göstermektedir.
Hayıtın faydaları arasında, kadınların adet döneminde yaşadıkları adet sancılarını, karın bölgesindeki krampları; ve bacaklardaki tutulmaları önleme gibi etkilerinin bulunduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Hayıtın faydalarından bir diğeri ise, baş ağrısına iyi gelen özelliğidir. Hayıtın faydalarından bir başkası da, halsizlik problemini ortadan kaldırmasıdır.
Hayıt ekstresinin faydalarından bir başkası ise, bebek emziren kadınların sütlerini arttırmak, göğüslerdeki duyarlılığı ve ağrısı azaltmaktır…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com