Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Sipariş

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çiftliğimizde ve Bahçemizde Yetiştirdiklerimiz

        Akdeniz iklimi içersinde yer aldığımız için , çitliğimiz ürün porföyü olarak oldukça geniş zenginliğe sahiptir . Bunlardan çoğunu yetiştirmekteyiz ama halazır keşfetmediğimiz onlarca bitki türünün de çiftliğimizde yetişeceği düşüncesindeyim .  

       Çiftliğimizde ağırlıklı olarak , Endemik bir tür olan Margaz Üzümü , Nar , Zeytin Çeşitleri yetiştirmekte olup , daha az miktarlarda da olsa , Şifalı bitliler , doğal organik bitkiler , Meyve Çeşitleri ve Sebze çeşitleri yetiştirmekteyiz .

       Ayrıca çiftliğimizde isteğe ve talebe göre ürün yetiştirme veya yetiştirme alanı oluşturup kullanıma açma imkanımızda vardır .

         Margaz Üzümü :  Margaz üzümü , Antik Likya'dan günümüze gelen , endemik bir türdür . Yetişme alanı , Bölgemiz ve Yunan Rodos Adasıdır . Buralar dışında da yetişebilir belki ama kesinlikle aynı tat kıvam ve olgunlukta olmaz . Ayrıca bu üzüm türü çok dayanıklı oluşu ile de bilinir ,  Düşünün 10 ar kiloluk sandıklarda istiflenip , kamyonlara yüklenip , Ankara , Samsun gibi illere gönderilip , orada pazarlanmakta ve yinede bir tanesi bile ezilmemektedir , Sanki yeni toplanmış gibi son kullanıcıya sunulabilmektedir . Kabuğu kalın , oldukça tatlı , beyaz ve çekirdekli bir türdür .  Aynı üzüm türünü , ağacından kopartıp oda sıcaklığında  aylarca saklama ve aylar sonra biraz şekil değişikliğine uğramış olmasına rağmen aynı tat ve kıvamda tüketme imkanınız mevcuttur . Ayrıca üzüm türümüzden doğal fermantasyon şarap yapma imkanı olup , geçmiş zamanlar da Rumlar ve Likyalılar bu üzümlerden şarap yapıp tüketmişlerdir , aynı şekilde bende yaptım ve mükemmel bir şarabı oluyor kesinlikle tatmanızda fayda var diyebilirim . Üzümlerimizin çok tatlı olması nedeniyle , şırası tatlı olmakta tatlı şarap yapma imkanını da bize sunmaktadır . Ayrıca bu sırasından dolayı , kendine has bir pekmezi de olmaktadır , tadanların kesinlikle bağımlısı olacağı tat ve kıvamda bir pekmez üretmekteyiz . (Tamamen doğal , el yapımı ve kendi yapım tekniklerimizle ) Yine doğal olarak unlu kuru üzümü tatmaya değerdir , ayrıca çekirdekli oluşu çekirdeğinin şifalı bitki olarak kullanılmasını mümkün kılmaktadır . Talep etmeniz durumunda gönderim yapabilir , sizin için üretim yapabilirim. Ayrıca bahçesine bu üzümden dikmek veya yetiştirmek isteyenlere fide gönderebilirim .

          Zeytin Çeşitleri :  Bölgemize has bir zeytin türü olmasına rağmen bizim çiftliğimizde , Milatsan , Ayvalığa bir çok tür zeytin yetişmektedir . Bu zeytinlerden , yeşil ve kara zeytin yapmakta , bir bölümünden Zeytin yağı üretmekte ve Zeytin yağının bir bölümünden de doğal Zeytin yağı sabunu yapmaktayız .  Çiftliğimizde yetişen tüm zeytinler tamamen organik kalitesinde doğal olarak , hayvansal gübrelerle ve hiçbir kimyasal kullanılmadan yetiştirilmektedir . Talep etmeniz durumunda sizlere gönderim yapabilirim .

          Nar Çeşitleri  : Temel olarak iki tür nar yetiştirmekteyiz , birincisi pazara sunulmak üzere zirai tekniklerle üretilen nar türü , diğeri ise tamamen endemik ve bölgeye has çalı nar türü ekşi bir tür ki tamamen doğal ve endemik bir tür oluşu nedeni ile el yapımı nar ekşisi üretiminde kullanmaktayız . Oldukça aroması güzel ve kıvamıyla tadıyla sıradan nar ekşisinden farklı ve kaliteli olmaktadır. Talep etmeniz durumunda sizlere de gönderim yapabilir , size özel üretim yapabilirim .

 

 

          Keçi Boynuzu  : Tamamen doğal olarak keçi boynuzu üretimi yapmaktayız , 2 tür keçi boynuzu ağacımız bulunmaktadır , bir tanesi ballı ve şişman bir tür olan aşılı tür işlenmeden meyve olarak tüketilebilir . Diğeri ise balı az,  uzun , ince doğal endemik bir tür ki en doğalı budur çünkü çekirdekler ekilince bu tür yetişir , genellikle çay veya şifalı bitki olarak kullanılabilir . Genellikle meyve şeklinde tüketmekte olduğumuz keçiboynuzunun bir bölümünden de keçiboynuzu pekmezi yapmaktayız . Talep etmeniz durumunda sizlere de gönderim yapabilirim .

            Yaban Mersini  : Doğal olarak bahçelerimizde Yaban mersini çeşitleri de yetişmektedir , temel olarak 3 çeşit yaban mersini türüne sahibiz , bir tanesi doğal yabani bölgeye has bir tür olan yaban mersini türü , diğeri beyaz yaban mersini ve son olarak ta aşılı büyük bir tür olan meyve olarak tüketilebilen yaban mersini . Talep etmeniz durumunda sizlere meyve ve yaprak olarak taze yada kuru şekilde gönderim yapabilirim .

            Kekik Çeşitleri : Arazilerimizin geniş olusu ve çeşitli yerlerde de arazilerimizin oluşu nedeni ile birden çok çeşit kekik türü arazilerimizde yetişmektedir , kekik türleri tamamen doğal ve kendi halinde yetişmektedir . Talep etmeniz durumunda sizlere de gönderim yapabilirim .

 

          

Çiftliğimizde yetiştirdiğimiz diğer meyve Ağaçları :

Nar çeşitleri , Keçi boynuzu ( harup ) Çeşitleri , Portakal çeşitleri , mandalina çeşitleri , limon ve turnç çeşitleri , ayva , elma çeşitleri , incir çeşitleri , Ceviz çeşitleri , vişne , erik çeşitleri , şeftali , kayısı , yenidünya ( malta eriği ) çeşitleri , menekiş ( meneviş – çitlenbik ) , çilek , pepino , misir inciri ( firenk inciri )  , böğürtlen …

            Ciftliğimizde yetiştirdiğimiz diğer zebze ve bitkiler :

Marul , Tere , Roka , Semiz Otu , Biber , Domates , Salatalık , Acur , Kabak , Patates  , Soğan , Sarımsak, Fasulye , Mercimek , Bakla , Mısır, Ayçiçeği , Bamya , Kavun , Karpuz  ...

            Çiftliğimizde yetiştirdiğimiz Şifalı Bitkiler :

Kekik türleri , Yapan mersini çeşitleri , ayrık otu , biberiye , defne ağacı , papatya , nane …

             Çiftliğimizde yetişen ürünlerin çoğunluğu , organik kalitesinde tamamen doğal olarak üretilmekte ve işlenmektedir ,  …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com