Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çiftliğimiz ve Bahçelerimiz Hakkında Genel Bilgi

 

      Çiftliğimiz , Antalya’nın cennet Kaş ilçesinin Üzümlü ve Çayköy köylerinde yer almakta olup , arazilerimiz atalarımızdan bize kalmıştır .  Genelde bölgemiz Akdeniz iklimi hüküm sürmesi nedeniyle bir çok meyve ve sebze üretim imkanı sunmaktadır . Çiftliğimizin konumu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.alllycia.com  sayfamızı inceleyebilirsiniz .

      Bölgemizde , Likyalılardan günümüze tarım yapıldığı için , Endemik bir tür olan Margazi – Margaz üzümü Likya ve Romalılardan günümüze kadar özelliğini kaybetmeden gelebilmiştir . Dünya üzerinde , sadece Bu bölgede ve Yunanistan'ın Rodos adasında yetişen üzüm türünden tam anlamıyla organik ve doğal fermantasyon şarap yapma imkanı da mevcuttur . Biz ürettiğimiz üzümlerin büyük bir bölümünü sofralık olarak satmakta , bir bölümünden el yapımı pekmez yapmaktayız . Yine üzüm çekirdeğini ve yapraklarını da istek doğrultusunda değerlendirmekteyiz . Talep etmeniz durumunda sizlere de , Margaz üzümü fidesi , Margaz üzümü Pekmezi , Margaz üzüm çekirdeği ve yaprağı gönderimi yapabilirim .

       Çiftliğimizde aklınıza gelebilecek tüm sebze ve meyve türlerin yetişmesine ve yetişme şartlarını taşımasına , birkaç ağaç halinde yetiştirmemize rağmen , genel anlamda ürün ağırlığı , Margaz Üzümü , Zeytin çeşitleri , Narcılıktır . Ama yüzlerce meyve ve sebzeyi ihtiyaçlarımız dahilinde yetiştirmekteyiz .

        Temel olarak iki tür nar yetiştirmekteyiz ticari amaçlı yetiştirdiğimiz zirai nar çeşitleri ve birde doğal olarak hiç bir müdahale yapılmadan yetişen yabani nar çeşidi , bu nar çeşidi bölgemizin endemik nar türündendir ve bu narlardan bölgeye has tamamen doğal el yapımı nar ekşisi yapmaktayız , talebiniz doğrultusunda gönderim yapabilirim .

 

        Bahçelerimizde çeşitli türlerde zeytin yetişmektedir , bölgesel isimleri ile anılan zeytin türlerinden özelliklerine göre kara zeytin ve yeşil zeytin çeşitleri yapmaktayız . Ayrıca doğal olarak ürettiğimiz zeytinlerin büyük bir çoğunluğunu zeytin yağı olarak değerlendirmekte , bölgemizdeki zeytin işleme tesislerinde sızma zeytin yağı haline getirmekteyiz . Yine bu yemeklik doğal zeytin yağlarından el yapımı zeytin yağı sabun yapmaktayız . talep etmeniz durumunda sizlere ürettiklerimizden gönderim yapabiliriz .

       Ayrıca çiftliğimizde bir çok şifalı bitki kendiliğinden yetişme imkanı bulmaktadır , kendimizde çoğu zaman bu bitkilerden yararlanmaktayız . Çiftliğimizde yetişen ve Sizlere de gönderim yapabileceğimiz bitkiler sayfamızda yer almaktadır . İnceleyebilirsiniz !!!

 

       Çiftliğimizde yetiştirdiğimiz bitkilerin çoğunluğu organik kalitesinde tamamen doğal olarak üretilmekte ve Antik Likya’dan günümüze gelen tekniklerle el yapımı olarak işlenmektedir .

       Ayrıca çiftliğimizin doğası ve konumu olarak ta turizme el verişli olması nedeniyle , gelecek zamanlarda hayvancılık , Organik Tarım ve Turizm alanında da projeler geliştirmeyi düşünüyoruz . Bu projelerden ,projelerimiz bölümünde birkaç tanesini paylaştım . Eğer sizinde teklif ve önerileriniz olursa bu konuda her zaman bana ulaşabilirsiniz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com