Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitkisel Tedavi Nedir ?  Bitkisel Tedavi

 

1.       

Bitkisel Tedavi Nedir ?

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski asıl tedavi yöntemi olan bitkisel tedaviler ne yazık ki zaman süreci içerisinde modern tıp karşısında hak ettiği değeri bulamamış ve alternatif tedavi olarak nitelendirilmiştir.

Kızılderililerden iknalara, Hititlerden mayalara, hakkında bilimsel veriler toplanan en eski medeniyetlerde bile bitkilerle tedavi uygulayan herbalistler olduğunu ve bu herbalistlerin toplumun saygın kişilerinden olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Yaraya tütün basmak, gribe nane limon kaynatmak, halk arasında hemen herkes tarafından bilinen, basit bitkisel tedavi yöntemleridir.

Gerek dâhili hastalıklarda gerekse yaralanmalarda, birçok vücut hasarında tatbik edilen bitkisel tedaviler dünyada ve Türkiye de yeniden hak ettiği değeri kazanmaya başladı. Popüler hastalıkların bazılarında modern tıbbın çözümsüz kalması hasta ve yakınlarını alternatif tedavi arayışına yöneltmektedir.

Alternatif tedaviler arasında ilk göze çarpan ve oldukça etkili sonuçlar alınan bitkisel tedaviler Dünyada yalnızca Almanya da enstitü konumunda incelenen tedavi metodu olmasıyla birlikte, özellikle son dönemlerde genetik yapısıyla oynanmış yiyeceklerin dünya gündeminde yer almasıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, bitkisel tedavilere yöneliş olduğu görülmektedir.
 

 


Bitkisel Tedavi hangi bitkilerle yapılır ?
Dünyada var olan tüm bitkiler içerdikleri yapılarına göre bitkisel tedavilerde kullanılabilinir. Herhangi bir hastalıkta ve/veya hastalıklarda tedavi edici özelliği keşfedilmiş ve kanıtlanmış bitkilere Şifalı bitkiler denir. Şifalı bitkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Şifalı bitkiler Sayfasını inceleyin.

Bitkisel Tedavi hangi hastalıkların tedavinde kullanılır ?
Bitkisel tedaviler neredeyse tüm hastalıklarda uygulanabilir önce zarar vermeyeceksin prensibine dayalı bir tedavi içeriğine sahiptir. Alternatif Tedavi Grubu tarafından şimdilik kanser, diyabet, hepatit, kolit, ülser, kalp damar tıkanıklığı, romatizma, felç, siroz ve daha birçok hastalığın tedavisinde araştırma ve geliştirme balgamında kullanmaktadır. Yalnızca hastalıklarda değil, sağlıklı bedenlerin besin dengelerini korumak, olası hastalıkları önlemek için hasta olmayan kişiler bile bitkilerden yararlanabilir.

Bitkisel Tedavilerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
Son dönemlerde özellikle medyada çıkan ve insanlara şu bitki şu hastalığa, bu bitki bu hastalığa iyi gelir diye açıklamalar yapılmaktadır. Bazen tek bir bitki meyve veya sebze bağışıklık (immün) sistemi dengelemeye yeterli olmayabilir. İmmün sistemi dengede tutmak, hastaya özel hazırlanan bitkisel kombinasyonlarla mümkün olabilir. Hastaya özel uygulanan bitkisel kombinasyonlar, kanser gibi önemli hastalık tedavisinde ve daha birçok hastalığın tedavisinde, yüksek başarı oranlarına sahip olduğunu görmek mümkündür.

Bitkisel tedavilere başlamak isteyebilirsiniz bu durumu doktorunuzla paylaşın.

Bitkisel tedavilerde kullanacağınız bitki kombinasyonlarının uzmanlar tarafından verildiğine dikkat edin.

Hastalığınızın tedavisinde, Bitkisel Tedavi bazen tek başına yeterli olmayabilir. Bitkilerle tedaviye başladığınızda modern tedavileri ihmal etmeyin.

Herhangi bir hastalık teşhisi konulduğunda bitkisel tedavileri de araştırın. Her tedavi prensibinde olduğu gibi Alternatif Bitkisel Tedavide de erken tanı büyük önem taşımaktadır.

Kimler Bitkisel Tedavi Uygulayabilir ?
Yukarıda da bahsedildiği gibi, neredeyse tüm hastalıklarda kullanılan bitkisel tedavileri, bitkisel tedaviler alanında uzman kişiler tarafından uygulandığından emin olun. Coğrafi yapısı ve mevsim özelliklerinden kaynaklanan Türkiye için, adeta bir bitki cenneti demek mümkün olabilir.
Türkiye de belli başlı hastalıklar hedef alınarak hastaya özel uygulanan, alternatif bitkisel tedaviler alanında neredeyse tüm dünyada araştırmalar yapan Araştırmacı herbalist Adnan Akar ve alternatif Tedavi Grubu tarafından önerilen bitkisel tedaviler, başta beyin tümörleri olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde oldukça yüksek başarı oranlarına sahiptir.

Sonuç: Beslenme alışkanlıkları, genetik ve çevre faktörlerinden kaynaklanan birçok hastalığın tedavisinde teşhis konulduğu andan itibaren bitkisel tedaviler araştırılmalıdır. Bitkisel tedaviler yalnızca, hastanın bağışıklık (immün) sistemini dengede tutmak değil, şaşırtıcı tedavi edici özelliklere sahiptir. Önemli hastalıkların tedavisinde tek başına bir ot veya şifalı bir bitki işe yaramayabilir. Hastalığınız için Alternatif tedavi Grubu tarafından hastaya özel hazırlanan bitkisel kombinasyonlarla tanışmak için geç kalmayın.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com