Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

Mideye iyi gelen bitki çayları

  • Bitki çayları kullandığınız ilaçlarla etkileşime girip  ilaçlarınızın etkisini azaltıcı yada çoğaltıcı etki yapabilir. Bundan dolayı , Doktor kontrolünden geçmeden ve doktor tavsiyesi olmadan bitki çayı kullanmayınız . Unutmayınız ki ilaçlar da bitkilerden yapılmaktadır , bundan dolayı yanlış kullanılan veya aşırı dozda kullanılan bitki çaylarının ve bitkilerin de insan vücuduna zararları olur .

  • Sayfamızda bitki çaylarının faydaları anlatılmaktadır , ama kesinlikle sizlere kullanmanız konusunda öneri niteliğinde değildir . Kullanıp kullanmamak sizin inisiyatifiniz ve kararınızıdır . Sayfa olarak her hangi bir sorumluluk kabul etmemiz söz konusu değildir .

  • Papatya ve Nane çiftliğimizde doğal olarak yetişmektedir . Talebiniz doğrultusunda kurutulmuş veya taze olarak sizlere gönderebilirim .

 

Mideye İyi Gelen bitkisel Çaylar

Yemeklerden sonra kendinizi maden suyu içmek ya da talcid kullanmak zorunda hissediyorsanız sindirim ve karın ağrıları için bitki çaylarından yardım alabilirsiniz.

Tabii öncelikle gaz, şişkinlik yaratan, reflüyü tetikleyen, kabızlık veya ishale neden olan şekerli, ağır yağlı, baharatlı gıdaları azaltmalı, kahve ve alkol tüketimini sınırlandırmalısınız. Nane çayı (eğer reflünüz yoksa), papatya çayı ve zencefil çayı mideye iyi gelen çaylar arasında ilk 3 sırada yer alıyor.

Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını teşvik eden pek çok şifalı bitkiyi aktarlarda bulabilirsiniz. Ancak son yıllarda popülerleşen bitkisel tedavi yöntemleri arasında hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verme süreci, bu kadar çok bilgi varken kafa karıştırıcı olabilir.

Biz, size sindirim sorunları, gaz, şişkinlik ve sindirime bağlı karın ağrıları için kısaca 3 çayı tavsiye ediyoruz. Bunlar; gazı azaltan, mide bulantısını alan, hazımsızlığı gideren nane çayı, mide bulantısına iyi gelen, sindirimi hızlandıran zencefil çayı ve yine sindirime yardımcı olan, mide kasılmalarını alan, bağırsak hareketini arttıran papatya çayı.

Nane Çayı : Nane, yemeklerden sonra nefesinizi tazelemek dışında daha birçok şeye yarayabilir. İçerisinde bulunan mentol, antispazmodik etkisi ile sindirim sisteminde oluşan kasılmaları önler ve mide kramplarını hafifletir. Hoş kokusuyla sinirleri yatıştırır. Mide ekşimesi, gaz, karın ağrısı, çok yenilen yemeklerden sonra oluşan rahatsızlık hissi de dahil olmak üzere pek çok sindirim sorunu için kullanılabilir.

Papatya Çayı : Bitki çayları arasında orta ve hafif mide sorunları için tavsiye edilen papatya çayı reflü nedeniyle oluşan ağrıları hafifletmek ve mide asidini dengelemek için kullanılabilir. Mide kasılmaları, gaz ve şişliği hafifletir. Bağırsakları hareketlendirerek tuvalete çıkmayı sağlar. Sakinleştirici özelliği ile stresi ve kaygıyı azaltır.

Zencefil Çayı : Papatya ve nane çayı gibi gaz, mide ağrısı, şişlik gibi yemek sonrası yaşanan sorunları hafifletmek için zencefil çayını kullanabilirsiniz. Diğerlerinden farklı mide bulantısı ve kusma için özellikle etkili bir bitkisel çay olmasıdır. Bu özelliği ile gebelikte sabah bulantıları ile araba ve tekne tutmasına karşı da kullanılabilir.

 

Mideye İyi Gelen Bitki Çaylarının Yan Etkileri

Her şeyde olduğu gibi bitki çaylarını da kararında tüketmek gerekir çünkü aşırı tüketimleri çeşitli yan etkilere yol açabilir.

Nane çayı ; mide reflüsü olanlara tavsiye edilmez çünkü mide asidi üretimini tetikleyip reflü ağrılarının artmasına neden olabilir.

Zencefil çayı ; aşırı tüketildiğinde ishale ve dolayısıyla su kaybına neden olabilir. Fazla zencefil çayı ağız içinde tahrişe yol açabilir.

Papatya çayı ; sakinleştirici özelliği bulunan papatya çayı gün içinde tüketildiğinde uyku getirebilir. Bu nedenle akşam yemeklerden sonra içilmesi tavsiye edilir.

Ayrıca tüm bitkisel çaylar ve bitkisel ürünler için geçerli olan bir diğer kurala da dikkat etmelisiniz. Bu çaylar; tansiyon ilaçları, kan inceltici ilaçlar ve diğer düzenli kullanılan ilaçlar ile etkileşime geçebileceğinden doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Gebelik ve emzirme döneminde bitkisel çayların kullanılması tavsiye edilmez.

 

    Çiftliğimizde Papatya ve Nane doğal olarak yetişmektedir , talep etmeniz durumunda kuru veya taze olarak sizlere gönderim yapabilirim .
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com