Doğal üretim , Organik kalitesinde çiftliğim de ürettiğimiz ürünler ve insan sağlığına yararları :

* Zeytin Yağı * Zeytin Yağı Sabunu * Üzüm Pekmezi * Keçi Boynuzu Pekmezi * Nar Ekşisi * Keçi Boynuzu  * Yaban Mersini  *Margaz Üzümü Şarabı * Üzüm Çekirdeği

Çiftliğimden ve Doğadan , Doğal faydalı bitkiler , insan sağlığına yararları :

* Adaçayı * Asma Yaprağı * Ayrık Otu * Ayva Yaprağı * Biberiye * Ceviz Yaprağı * Defne Yaprağı * Isırgan Otu * Kekik * Mersin Yaprağı * Papatya * Zeytin Yaprağı * Hayıt Tohumu * Hayıt Otu * Pınar Ağacı * Zakkum * Dut Yaprağı ve Dut * Yaban Böğürtleni * Portakal Yaprağı * Mısır inciri  * Limon yaprağı

Ana Sayfa İletişim - Talep

* Organik Tarım Nedir ?

* Doğal Ürün Nedir ?

* Doğal Ürünlerin Faydaları

* Neden Doğal Ürün ?


Doğal Ürün Pazarı 

Organik Ürün Pazarı

El Yapımı Köylü Ürünleri

Size Özel Üretim Hizmeti

Kendin Üret Etkinlikleri  


* Çiftliğimiz Hakkında

* Çiftliğimde Yetiştirdiklerim

* Projelerimiz

* Bölgemiz Hakkında

* Bölgesel Bitki Örtümüz

* Köyüm Margaz - Üzümlü


* Doğal Beslenme

* Sağlıklı Beslenme

* Dengeli Beslenme


* Zeytin Yağı Yapımı

* Zeytin Yağı Sabunu Yapımı

* Üzüm Pekmezi Yapımı

* Harup Pekmezi Yapımı

* Nar Ekşisi Yapımı

* Evde Şarap Yapımı


* Evde Zeytin Yetiştirmek

* Evde Üzüm Yetiştirmek

* Evde Sebze Yetiştirmek 

* Evde Turunçgil Yetiştirmek

* Evde Çiçek Yetiştirmek

* Evde Meyve Yetiştirmek


* Adaçayı Yetiştirmek

* Ayva Yetiştirmek

* Ceviz Yetiştirmek

* Erik Yetiştirmek

* İncir Yetiştirmek

* Keçi Boynuzu Yetiştirmek

* Kekik Yetiştirmek

* Meneviş Yetiştirmek

* Mersin Yetiştirmek

* Nar Yetiştirmek

* Pepino Yetiştirmek

* Turunçgil Yetiştirmek

* Üzüm Yetiştirmek

* Zeytin Yetiştirmek


* Fidan Nasıl Dikilir

* Ağaçlarda Budama

* Ağaçlarda Aşılama


* Bitkisel Tedavi Nedir ?

* Bitkisel Çaylar  ?

* Burkulmada Bitkisel Tedavi

* Kanserde Bitkisel Tedavi

* Menopozda Bitkisel Tedavi

* Migrende Bitkisel Tedavi

* Romatizmada Bitkisel Tedavi

* Şekerde Bitkisel Tedavi

* Tansiyonda Bitkisel Tedavi

* Gripte Bitkisel Tedavi

* Depresyonda Bitkisel Tedavi

* Streste Bitkisel Tedavi


* Tarımın Tarihi

* Seracılık


* Gübre Nedir ?

* Hayvansal Gübreler

* Organik Gübreler

* Kimyasal Gübreler

* Doğal Verimli Toprak


* Bitkilerde İlaçlama Nedir ?

* Kimyasal İlaçlama

* Organik İlaçlama

* Ev Yapımı Bitki İlaçları


* Arazide Su Arama Tekniği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal Beslenme ve Doğal Beslenmenin Önemi

 

( Doğal Ürün = Organik Ürün = Ekolojik Ürün ) Denkleminden Yola Çıkarsak ;

 

     Diyet ve beslenme uzmanı Taylan Kümeli, Dr. Ayfer Altınok, Doç. Dr. Mehmet Gürsel ve Prof. Dr. Okan Yıllar’ın katıldığı bir panelde, doğal ürünlerin sağlığımıza faydaları, besin tamamlayıcı ve destekleyicilerinin doğru kullanımı, fitoterapi ile sentetik ilaçların vücudumuzca emilim farkı, fonksiyonel besinler ve omega 3 yağ asitlerinin yararları işlendi.
 

     Akılda kalıcı ve yaşam kalitemizi yükselmeye odaklı birçok ipucunun verildiği panelde, uygulanış kolaylığıyla göze çarpan bazı uyarılar ise şöyle:
 

Kolalı içecekler yerine nar suyu
Taylan Kümeli, bağışıklık (immüm) sistemini baz alan konuşmasında fonksiyonel besinlerin iyileştirici değil, yaşam kalitesini artırıcı besinler olduğunun özenle altını çizdi. Hastalık riskini azaltıcı besinleri probiotikler, flavonidler, fitoöstrojenler, glukozinotlar ve katesinler olarak bölümlere ayıran Taylan Kümeli, nar ve nar suyu ekstresi ile üzüm çekirdeği ekstresinin faydalarını saymakla bitiremedi.
    Soya, keten tohumu, kiraz, çilek, elma, ceviz ve kerevizin menepoz belirtilerini azaltmada birebir olduğunu anlatan Kümeli, soğan, elma ve yeşil çayın ise bağışıklık sistemini güçlendirdiğini vurguladı. Doğal bir antioksidan olan nar ve nar suyu ekstresinin ise kanser riskini azaltıcı etkisini anlattı. Kalp ve damar sağlığını koruyan, bağırsak mikro florasını güçlendiren, enerji veren ve tansiyonu dengeleyen nar suyunun 1 bardağının ise;
2 kadeh kırmızı şarap, 10 bardak yeşil çay ile eşit antioksidan barındırdığını belirtti. Üzüm çekirdeği ekstresinin ise hücre zarlarını güçlendirmesi, kötü kolestrolü (LDL) düşürüp iyi kolestrolü (HDL) artırması ayrıca cilt ve göz sağlığı (katarakt) üzerinde ki etkileri hakkında bilgi verdi.
     Brokolinin kanser riskini büyük ölçüde azaltıcı ve metabolizmayı güçlendirici etkilerinden de söz etti. Sözlerini ‘doğa vücudun mucizesidir’ diyerek noktalayan Kümeli, bitkilerin hayatımızdaki her sırrın anahtarı olduğunu vurgulayarak büyük alkış aldı.

 

 


 

Gereksiz ilaç kullanımı mı, bizi hasta ediyor?
Fitoterapi konusunda çalışmalarını sürdüren Doç. Dr. Med. Dent. Mehmet Gürsel, besinlerin üretilmesinden, korunmasına kadar kimyasal yöntemlerle yapılmış sentetik maddelerin hayatımızı büyük ölçüde etkilediğini ve bu gelişmenin olumlu yönlerine karşın, bilinçsiz kullanılması sonucunda, da geriye dönüşünün tamiri zor zararlar oluşturduğunu anlattı.
Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bir görüşe göre; eskiden daha seyrek görülen ya da bilinmeyen birçok hastalığın insan yaşamını tehdit etmesinin nedeninin, kullanılan sentetik ilaçlar olduğunu söyledi.
    Günümüzde beslenmeden, giyime tüm yaşantımızda giderek yaygınlaşan ‘Doğaya dönüş’ akımından ilaç sektörü de nasibini aldığını ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada geçen yüzyılda insanlara zorla empoze edilen bu sentetik ürünlerden kaçışın hızlandığını belirtti. Avrupa ülkelerinde yıllarca önce başlayan, ancak Türkiye’de henüz bürokrasi engelini aşamamış olan bitkisel drogların kullanılma gerekliliğinden bahseden Gürsel, binlerce yıllık lokman hekim tarihimize rağmen doğal besin dengeleyicilerine pek önem vermediğimizi anlattı. Bu konuda çağdaş anlamda yapılan "Fitoterapi" ve "Homeopati" uygulamalarına büyük önem veren Almanya'da piyasa da bulunan ilaçların en az % 33 ünde bitkisel drog veya ekstre bulunurken bu oran Fransa'da % 22 ve Türkiye’de % 5’lik bir oranla onları takip etmesinden duyduğu büyük üzüntüyü dile getirdi.
Bitkilerdeki aktif biyolojik maddeler, canlı bir organizmanın metabolizmasından kaynaklanan ürünler oldukları için insan vücudu tarafından sentetik ilaçlara oranla daha kolayca özümlendiği ve biyolojik yararlarının daha iyi olduğunu ama fitoterapi ve sentetik ilaçların birbirinin karşıtı değil ancak tamamlayıcıları olduğunu da vurguladı.

 


 

Hamsi hayat kurtarıyor
Dr. Ayfer Altınok, meme, kolon kanseri, prostat, depresyon, kalp, Alzheimer, diyabet gibi hastalıkların omega 3 ve 6 yağ asitlerinin vücudumuzda ki dengesinin bozulmasıyla ortaya çıktığını belirtti. Nöronal ve retinal gelişimde oldukça önemli olan omega 3’ün doğum öncesi ve sonrasında kullanımında hem anne hem de bebek için büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi. Günlük alınması gereken 3 gram balık yağının bizi tüm risklerden uzak tutmada büyük katkısı olacağını vurgularken balık yağı içemeyenler için tüketilebilecek besinleri ise hamsi, uskumru, sardalya, somon balığı, keten tohumu yağı, kabuklu yemişler, yeşil renkli sebzeler ve mısır olarak sıraladı.
Hastalığın En Güzel İlacı, O Hastalıktan Korunmanın Çarelerini Öğrenmektir. " Hipokrat "
   Konuşmasında doğal besinlerin alımını kolaylaştıran bir yenilik olan Forever Living Products ürünlerine geniş yer ayıran Prof. Doç. Dr. Okan Yıllar, besin dengeleyici ve tamamlayıcılarının yükselen bir trend olduğunu belirtti.
Yıllar ‘Besinsel Destekleyiciler, isminden de anlaşılacağı gibi, yalnızca sağlıklı insanların yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmek amacıyla kullandıkları özel hazırlanmış ek besin maddeleridir. Herhangi bir hastalığın tanısını koymak, bir hastalığı tedavi etmek veya bir hastalığı engellemek için kullanılmazlar, kullanılmamalıdırlar. Hastalık sırasında kullanılmak istenildiğinde, mutlaka hekime danışılmalıdır. Aksi takdir de, hasta için yarar yerine zararlı sonuçlar ortaya çıkabilir’ diyerek hipokratın ‘hastalığın en güzel ilacı o hastalıktan korunmanın çarelerini öğrenmektir’ sözünü hatırlatarak, Forever Living Products firmasının aloe vera jeli ile besin tamamlayıcılarının önemini anlattı.
Aloe vera yaprağının 75 besleyici bileşen, 20 mineral ve 12 vitamin içerdiğini, patentli aloe sitabilizasyon sisteminin bir ürünü olan jelin sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmak ve doğal yoldan zinde kalmak isteyenler için birebir olduğunu söyledi.
Aloe’nin 8 değişik besin tamamlayıcısının en gözdesi Forever Garlic Thyme’dan da bahseden Yıllar, sarımsak ve kekiğin faydalarının binlerce yıl geriye uzandığını hatırlatarak bu paha biçilemez gıdanın kokusuz alımının tek yolunun Forever tabletleri olduğunu da ekledi.
Antioksidan, damar-içi pıhtılaşmalarında etkili, kolesterol düşürücü, damar genişletici, kan basıncını belli miktarlarda düşürücü, antiaterosklerotik özellikleri olan sarımsak ve özellikle güçlü antiseptik olan kekik ile yapılan kombinasyonun, organizmayı koruyucu ve yararlı özelliklerinin üzerinde duran Yıllar, bağışıklık sistemini destekleyen Forever Living Products ürünlerinin günümüzün hızlı temposunda bize sağlıklı kalma alternatifi sunduğunu belirtti. Ayrıca, farklı besin tamamlayıcılarının aynı gün içerisinde kullanımının bir zarar teşkil etmediğini de ekleyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal - Organik Tarım Antalya

Tel : 0542 743 743 1  - Email : organikpazar@hotmail.com